Middle School League Match Results

Middle School Leauge Championship Tournament Schedules

Middle School Leauge Regular Season Match Results

Chestatee Results 0-6 (2-12 in sets)

A Team Results: 0-6 (2-12 in sets) #7 Seed in Championship A Tourney

  • North Hall Green (8/26):  21-25, 13-25 (0-2)
  • Johnson A (8/26): 15-25, 25-19, 2-15 (1-2)
  • North Hall White (9/16): 9-25, 2-25 (0-2)
  • West Hall A (9/16): 25-20, 18-25, 11-15 (1-2)
  • Flowery Branch A (9/18): L – 15-25, 10-25 (0-2)
  • East Hall A (9/25): L – 6-25, 13-25 (0-2)
East Hall Results: A 4-2 (8-5 in sets), B 0-6 (1-12 in sets)

A Team Results: 4-2 (8-5 in sets) #4 Seed in Championship A Tourney

  • West Hall A (8/26): W – 25-8, 25-12 (2-0)
  • Chestatee A 9/16): W – 20-25, 25-18, 15-11 (2-1)
  • Flowery Branch A (9/16): L – 5-25, 14-25 (0-2)
  • North Hall White (9/18): L – 20-25, 15-25 (0-2)
  • Johnson A (9/18): W – 25-14, 25-23 (2-0)
  • Chestatee A (9/25): W – 25-6, 25-13 (2-0)

B Team Results: 0-6 (1-12 in sets) #5 Seed in Championship B Tourney

West Hall B (8/26): L – 30-28, 22-25, 6-15 (1-2)

  • Flowery Branch White (8/26): L – 18-25, 15-25 (0-2)
  • Flowery Branch Red (9/16): L – 14-25, 15-25 (0-2)
  • North Hall B (9/18): L – 19-25, 23-25 (0-2)
  • West Hall B (9/25): L – 23-25, 24-26 (0-2)
  • Flowery Branch White (9/25): L – 22-25, 22-25
Flowery Branch Results: A 4-2 (9-4 in sets), Red 5-1 (10-2 in sets), White 4-2 (9-4)

A Team Results: 4-2 (9-4 in sets) #3 Seed in Championship A Tourney

  • North Hall Green (8/26): L – 25-21, 15-25, 11-25 (1-2)
  • Johnson A (9/16): W – 25-21, 25-17 (2-0)
  • East Hall A (9/16): W – 25-5, 25-14 (2-0)
  • Chestatee A (9/18): W – 25-15, 25-10 (2-0)
  • North Hall White (9/18): L – 17-25, 14-25 (0-2)
  • West Hall A (9/25): W – 25-18, 25-12 (2-0)

Red Team Results: 5-1 (10-2 in sets) #1 Seed in Championship B Tourney

  • North Hall B (8/26): W – 25-20, 25-20 (2-0)
  • East Hall B (9/16): W – 25-14, 25-15 (2-0)
  • Flowery Branch White (9/18): W – 25-9, 25-16 (2-0)
  • West Hall B (9/18): L – 18-25, 24-26 (0-2)
  • North Hall B (9/25): W – 25-18, 25-17 (2-0)
  • West Hall B (9/25): W – 25-21, 25-11 (2-0)

White Team Results: 4-2 (9-4 in sets) #2 Seed in Championship B Tourney

  • North Hall B (8/26): L – 25-23, 22-25, 15-17 (1-2)
  • East Hall B (8/26): W – 25-18, 25-15 (2-0)
  • West Hall B (9/16): W – 25-8, 25-23 (2-0)
  • Flowery Branch Red (9/18): L – 9-25, 16-25 (0-2)
  • North Hall B (9/25): W – 25-13, 25-20 (2-0)
  • East Hall B (9/25): W – 25-22, 25-22 (2-0)
Johnson Results 2-4 (4-9 in sets)

A Team Results: 2-4 (4-9 in sets) #5 Seed in Championship A Tourney

 

  • Chestatee A (8/26): 25-21, 19-25, 15-2 (2-1)
  • North Hall White (8/26): 10-25, 11-25 (0-2)
  • Flowery Branch A (9/16): 21-25, 17-25 (0-2)
  • West Hall A (9/18): W – 25-21, 25-17 (2-0)
  • East Hall A (9/18): L – 14-25, 23-25 (0-2)
  • North Hall Green (9/25): L – 15-25, 14-25 (0-2)
North Hall Results: Green 5-1 (11-3 in sets), White 6-0 (12-1 in sets), B 2-4 (5-9 in sets)

Green Team Results: 5-1 (11-3 in sets) # 2 Seed in Championship A Tourney

  • Chestatee A (8/26): W – 25-21, 25-13 (2-0)
  • Flowery Branch A (8/26): W – 21-25, 25-15, 15-11 (2-1)
  • East Hall A (9/16): W – 25-19, 25-16 (2-0)
  • West Hall A (9/18): W – 25-19, 25-16 (2-0)
  • North Hall White (9/25): L – 19-25, 25-21, 7-15 (1-2)
  • Johnson A (9/25): W – 25-15, 25-14 (2-0)tou

 

White Team Results: 6-0 (12-1 in sets) #1 Seed in Championship A Tourney

  • Johnson A (8/26): 25-10, 25-11 (2-0)
  • Chestatee A (9/16): 25-9, 25-2 (2-0)
  • East Hall A (9/18): W – 25-10, 25-13 (2-0)
  • Flowery Branch A (9/18): W – 25-17, 25-14 (2-0)
  • West Hall A (9/25): W – 25-8, 25-9 (2-0)
  • North Hall Green (9/25): W – 25-19, 21-25, 15-7 (2-1)

 

B  Team Results: 2-4 (5-9 in sets) #4 Seed in Championship B Tourney

 

  • Flowery Branch Red (8/26): L – 20-25, 20-25 (0-2)
  • Flowery Branch White (8/26): W – 23-25, 25-22, 17-15 (2-1)
  • West Hall B (9/16): L – 26-25, 24-26, 10-15 (1-2)
  • East Hall B (9/18): W – 25-19, 25-23 (2-0)
  • Flowery Branch Red (9/25): L – 18-25, 17-25 (0-2)
  • Flowery Branch White (9/25): L – 13-25, 20-25 (0-2)
West Hall Results: A 1-5 (2-11 in sets), B 4-2 (8-7 in sets)

  A Team Results 1-5 (2-11 in sets) #6 Seed in Championship A Tourney

  • East Hall A (8/26): L -8-25, 12-25 (0-2)
  • Chestatee A (9/16): W – 20-25, 25-18, 15-11 (2-1)
  • North Hall Green (9/18): L – 18-25, 16-25 (0-2)
  • Johnson A (9/18): L 21-25, 17-25 (0-2)
  • North Hall White (9/25): L – 8-25, 9-25 (0-2)
  • Flowery Branch A (9/25): L 18-25, 12-25 (0-2)

 

  B Team Results 4-2 (8-7 in sets) # 3 Seed in the Championship B Tourney

  • East Hall B (8/26): W – 28-30, 25-22, 15-6 (2-1)
  • Flowery Branch White (9/16): L – 8-25, 23-25 (0-2)
  • North Hall B (9/16): W – 24-26, 26-24, 15-10 (2-1)
  • Flowery Branch Red (9/18): W – 25-18, 26-24 (2-0)
  • East Hall B (9/25) : W – 25-23, 26-24 (2-0)
  • Flowery Branch Red (9/25): L 21-25, 11-25 (0-2)